Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Tarih: 02.09.2022 14:34
Mutfak Dekorasyon Fikirleri
Mutfak, bizler için en değerli yaşam alanlarındadır. Özellikle kadınların şüphesiz en çok vakit geçirdiği yerdir. Hatta zaman zaman ”Mutfaktan çıkmak mümkün mü?” diye yakınmalar da duymuşunuzdur. Mutfağı ferah ve gözümüze hitap edecek şekilde dizayn edersek günlerimiz daha da keyifli hale gelebilir. Hatta belki de mutfaktan hiç çıkmak istemeyeceksiniz.  Mutfak dekorasyonunu ne kadar güzel yapmış olsanız da mutfakta geçirilen vaktin daha az olmasını istiyorum diyorsanız işlerinizi pratikleştirecek önerileri bilmek hayatınızı kolaylaştıracak. Decovetro ürünleri hayat kolaylaştırma yolunda sizlere kolaylık sağlayacak ve iş yükünüzü hafifletecek. 

1.    Minimalleşmeyi Amaç Edinin
Tezgah üzerinde veya mutfağınızın herhangi bir kısmında dekoratif ürünler kullanmak hoşunuza gidebilir. Özellikle dekorasyon sayfalarında geziniyorsanız bu tarz önerilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Unutmayın ne kadar çok malzeme o kadar çok iş. Mutfakta daha az vakit geçirmek istiyorum diyorsanız bunu göz önünde bulundurun ve olabildiğince sadeleşin. İyi düşünülmüş dolap içi dizaynı ile tezgah üstü dağınıklıklarınızı toparlayabilirsiniz. 

2.    Ocak Arkası Koruyucu Kullanmayı Deneyin 
Sıçrayan yağlı yemekler, taşan tencereler size eziyet gibi gelebilir. Ocak temiz kalsın diye belki de yapmaktan kaçındığınız yemekler var. Yemekleriniz sıçradığında kolay temizlenemiyorsa o zaman daha da fena. Mutfaktan çıkamıyordunuz, batan ocakla ekstra yorulmak zorunda kalacaksınız. Temizlik yapmaktan mutfaktan çıkamayanlardansanız, Decovetro ocak arkası koruyucular ile mutfakta geçirilen zamanın bir kısmını kendinize ayırabilirsiniz. 

3.    Beyaz Rengi Daha Hakim Kullanın 
Beyaz renk mutfakta leke ve toz belli edeceği için kullanmaya korkulan bir renktir. Beyaz renk ferahlığın, temizliğin rengidir. Mobilyalarınızda daha fazla beyaz renk kullanarak mutfağınıza ferah ve temiz bir görünüm kazandırabilirsiniz.  

4.    Aynalardan Korkmayın 
Aynalar yalnızca evin giriş kısmında ve salonlarda kullanılabilir düşüncesi hakimdir. Evin mutfak gibi farklı bölümlerde ayna kullanmak, kullanıldığı alana farklı bir boyut kazandırabilir.  Özellikle beyaz renklerden yararlanma şansınız yoksa aynaları mutlaka mutfak dekorasyonunuzun bir parçası haline getirmelisiniz. Aydınlık ve modern mutfaklar için Decovetro dekoratif aynalardan  yararlanabilirsiniz. 

5.    Dolap İçi Dağınıklığınıza Son Verin
Dolap içi düzenleyiciler son zamanda çok fazla ön plandadır. Dağınık dolap içleri mutfakta işinizi zorlaştıracak ve hiçbir şey tamamlanmıyormuş gibi hissettirecektir. Dolap içi düzenleyicilerden yararlanarak bu dağınıklığa son verebilirsiniz. Ayrıca beklettiğiniz paketli ürünleri kutulara boşaltarak paket dağınıklığından kurtulabilirsiniz ve düzenli bir görünüm sağlayabilirsiniz. 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...