Kendin Yap Ev Dekorasyon Fikirler

Tarih: 14.06.2023 00:27
Kendin Yap Ev Dekorasyon Fikirler
Kendin yap ev dekorasyon fikirleri genellikle daha uygun bütçelerde planlanan ve daha az maliyet baz alan dekor aşamalarını kapsamaktadır. Özellikle evinize bambaşka bir hava katmak ve evinizi kişiselleştirerek için yaratıcı fikirlere ihtiyacınız olabilir. Bu kapsamda özellikle kendin tasarla, kendin yap kreasyonundaki yaratıcı ve özgün bir tarz yaratmanızı sağlar. İşte son dönemlerde popüler olan kendin yap ev dekorasyon fikirleri:

•    Yaratıcı Duvar Süsleri: Yaşam alanınızda bulunan ve içerisinde kendinizi rahat hissetmeniz gereken duvarları renklendirmek ve dekoratif bir dokunuş katmak için kendi duvar süslerini yapabilirsiniz. Bu noktada ahşap panolar elde edebilir ve bunları boyayarak renklendirebilirsiniz.

•    Yenilenmiş Mobilyalar: Eskiyen ve yıllardır kullandığınız mobilyalarınızı yenileyerek onlara yeni bir hayat verebilirsiniz. Bu kapsamda özellikle ahşap masalarınızın üzerlerini boyayabilir ve desenler çizebilirsiniz.

•    Geri Dönüşüm Projeleri: 2023 dekorasyon fikirleri arasında yer alan geri dönüştürülmüş malzemelerle muazzam ürünler elde edebilirsiniz. Özellikle plastik pet şişeler ile dekoratif ve kullanışlı saksılar yapabilirsiniz. 

•    Yastık veya Paspas Yapımı: Kendin yap ev dekorasyon fikirleri arasında yer alan yastık veya paspas dikimi evinize oldukça modern bir hava katmaktadır. Bu kapsamda yastıklarınızı dikerek evinizde renkli ve özgün dokunuşlar ekleyebilirsiniz. 

•    Aydınlatma Tasarımları: Kendi aydınlatma armatürlerinizi yaparak evinizde atmosferik bir ışıklandırma sağlayabilirsiniz. Farklı malzemeler kullanarak lamba abajurları veya farklı tarzda avizeler oluşturabilirsiniz.

•    Doğal Malzemelerle Dekorasyon: Doğal malzemeler, hem yaşam alanınız için tehlike arz etmez hem de muazzam bir dekorasyon fikri olabilir. Genellikle deniz kabukları, taşlar, deniz camları gibi doğal malzemeleri kullanarak evinizde doğal ve organik bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Bunları vazolarda veya tablolarda sergileyebilir, duvarlara veya masalara yerleştirebilirsiniz.

•    Çerçeve ve Fotoğraf Düzenlemeleri: Fotoğraflarınızı evinizin en gözde yerlerinde sergilemek popüler dekorasyon fikirlerinin başında gelmektedir. Bu noktada ise kendi çerçevelerinizi yapabilir ve bu çerçevelere renk verebilirsiniz. 

•    Duvar Rafı veya Askıları:Duvar rafları bu yıl hemen hemen herkesin araştırdığı ürünler arasında yer almaktadır. Bu noktada ahşap, metal veya geri dönüştürülmüş malzemelerden duvar rafı veya askıları yaparak hem kullanışlı hem de dekoratif bir alan oluşturabilirsiniz. Bu raflara kitaplarınızı yerleştirerek modern bir hava katabilirsiniz.

Basit ve Uygun Ev Dekorasyon Fikirleri

Bütçenizi düşünerek daha uygun fiyatlarla minik dekorasyon şölenleri yaratabilirsiniz. Bu noktada ise kendi sanat eserlerinizi yaratabilir ve boyama, kolaj, desen veya diğer sanat tekniklerini kullanarak orijinal ve kişisel tablolar oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra ise eşyalarınızın yerlerini değiştirerek ufak bir değişime gidebilirsiniz. Uygun fiyatlı dekorasyon trendleri için makalemizi okuyarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda uygun fiyatlı dekorasyon fikirleri noktasında şu önerileri de ele alabilirsiniz;

    Bitkiler ile yaşam alanınızda kendi minyatür bahçelerinizi veya bitki aranjmanlarınızı oluşturabilirsiniz. Bu noktada ise cam ve plastik şişelerden yaptığınız saksılara çeşitli bitkiler dikerek veya eski eşyaları geri dönüştürerek bitki yetiştirme alanları oluşturabilirsiniz.

    Mumluklar 2023 yılında sıklıkla tercih edilen dekorasyon ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu kapsamda sizlerde farklı malzemelerden mumluklar yaparak evinizi romantik bir atmosfere kavuşturabilirsiniz. 

    Kitaplılar bir evi daha modern ve otantik kılan muazzam ürünlerdir. Özellikle ahşap kasaları veya çekmeceleri birleştirerek yapılan kitaplıklar evde kolayca yapabileceğiniz uygun fiyatlı bir model sunmaktadır. Böylece hem kullanışlı bir alan oluşturabilir hem de evinizdeki eşyaları düzenleyebilirsiniz.

    Son yıllarda duvarlarda yer alan askılar ve bu askılara yerleştirilen bitkiler popüler hale gelmiştir. Bu noktada örgü, makrome, ahşap veya metal malzemeler kullanarak dekoratif duvar askıları yapabilirsiniz. Bahsedilen bu askıları kullanarak hem bitkileri hem de kitapları, fotoğrafları veya diğer dekoratif objeleri sergileyebilirsiniz.

    Evinizde merdiven varsa çok şanslısınız! Dekor noktasında yenilik yaratmak için ahşap veya metal merdivenleri boyayarak veya süsleyerek evinizde benzersiz bir dekorasyon parçası oluşturabilirsiniz. Merdivenleri raf olarak kullanarak kitapları veya bitkileri yerleştirebilirsiniz.

Yukarıda yer alan tüm tüyolar sizler için referans niteliğinde olacaktır. 2023 dekorasyon trendleri kapsamında değerlendirilen bu aşamalardan en az birkaç tanesini uygulayarak yeni, modern ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Özellikle yeni evlenenler ve evini yeniden düzenleyenler için uygun fiyatlı dekorasyon fikirleri oldukça büyük avantaj sağlayacaktır.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...