Zamansız Vintage Ev Dekorasyonu

Tarih: 20.02.2023 15:15
Zamansız Vintage Ev Dekorasyonu
Vintage ev dekorasyonu, yaşam alanlarına geçmişin sıcak ve samimiyetini taşımak isteyenler için gayet ideal. Nostaljik dokunuşlarla tarzını yansıtan evler, bir tasarım harikası olarak günümüzde de boy göstermeye devam ediyor. 1920 ve 1950 yılları arasında trend olan vintage tarz, modern yaşama aktarıldığında adeta bir zaman makinesi gibi bizleri o günlere ışınlıyor. Son zamanlarda yeniden trend olan vintage tarzı belki de geçmişe olan özlemimizden kaynaklanıyor olabilir.

Vintage, Retro ve Antika Arasındaki Farklar Nelerdir?

Vintage kelimesi, retro ve antika gibi benzer kelimelerle sıkça karıştırılır ve bu kelimeler birbiri yerine kullanılır. Ancak bu kelimeler birbirinden bağımsız tanımlamalara sahiptir. Antika çok eski çağlardan kalan koleksiyonluk parça olarak tanımlanabilir. Ender bulunan ve kendine has bir görünüme sahip olan antika ürünler genellikle koleksiyoncular tarafından toplanan paha biçilemez eşyalardır. Bir eşyanın antika olabilmesi için en az 100 yıllık bir mazisi olması gerekir. Retro tarzın da vintage terimi ile sıkça karıştırıldığına şahit olabilirsiniz. Retro, yakın geçmişi yansıtan eski gibi görünen eşyalardır. Vintage ise gerçekten eski olan, antika kadar geçmişi olmayan eskiye ait eşyaları tanımlamak için kullanılır.

Vintage Dekorasyon Nedir?

Vintage dekorasyon geçmişin esintisini evine taşımak isteyenlerin vazgeçilmez tercihi. Vintage tarzda eşyalarla, geçmişin tartışılmaz cazibesini modern hayatınızda yaşatmanız mümkün. Vintage ev dekorasyonu denildiğinde evi veya odayı tamamen vintage ürünlerle dekore etmek aklınıza gelmesin. Modern mimariye sahip evinize serpiştireceğiniz vintage eşyalar, vintage ev dekorasyonu oluşturmanıza katkı sağlar nitelikte. Modern yaşam tarzınızla vintage ürünlerin uyumlanamayacağı korkusuna sahip olabilirsiniz. Ancak zıtlıklar güzellikleri ortaya çıkarır. Vintage ürünlerle bezenmiş modern çizgiler karakteristik bir dokunuşu beraberinde getirebilir. Özellikle vintage dekorasyonda soft ve göze batmayan renkler tercih edilmekte. Kısacası soluk ve eski görünüme sahip olarak da nitelendirebilirsiniz. Ahşap mobilyaların da vintage ev dekorasyonunda tartışılmaz bir yeri vardır. Tv sehpası, orta sehpa, plak sehpası gibi evinizin temel dekorasyon ürünleri olarak kullanılabilir. Vintage ev dekorasyonu için aile büyüklerinizden kalan eşyaları, çocukluğunuza şahit olmuş dekoratif ürünleri evinizde yaşatabilirsiniz. Benzersiz bir vintage görünüm kazandıracağına eminiz.

Son olarak, aranızda vintage ev dekorasyonunda mimar dokunuşu isteyenler varsa tek önerimiz yaratıcılığınızı serbest bırakın. Sınırsız hayal gücü dekorasyonda yerini eşsiz bir tasarıma bırakabilir. Yaratıcılığınızı dekorasyona yansıtmaktan korkmayın! 

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...