Yükleniyor...
Kategoriler
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
-
Listeleme

Ayna Modelleri

Ayna Modelleri Çeşitleri

Yaşam alanlarını daha yaşanılabilir kılmak ve ruhunuza dinginlik verecek şekilde tasarlamanıza yardımcı olacak ürünlerden yararlanmak herkesin hakkı. Aynaları evinizin farklı bölümlerinde kullanarak ferah ve aydınlık bir alan sağlayabilirsiniz. Evinize estetik ve farklı bir görünüm sağlamak için de aynalar az maliyetli çok işlevselli tasarım ürünleridir. Yaşam alanlarınızı daha aydınlık, ferah ve estetik görüntüye kavuşturmak isterseniz mutlaka dekoratif aynaları incelemelisiniz.

Dekoratif Aynalar ve Özellikleri

Dekoratif aynalar pleksi veya akrilik değildir. Yuvarlak ve kare olmak üzere iki farklı şekilde ve farklı boyutlarda dekoratif aynalar mevcuttur. Sipariş verdiğiniz paket içerisinde 4 adet çerçevesiz ayna bulunmaktadır. Aynaların kalınlığı 4 mm'dir. Ayna kenarlarına rodaj işlemi uygulanmıştır. Rodaj işlemi aynaya dolgunluk ve estetik bir görünüm kazandırır. Korozyona dirençlidir ve kulanım ömrü uzundur. Dekoratif aynalar %100 yerli üretimdir.

Aynaların Kullanım Özellikleri

Dekoratif aynalar, pürüzsüz yüzeylerde sağlam bir şekilde yapışır. Aynanın tavan veya eğimli duvarlara yapıştırılması önerilmez. Banyoda kullanılabilen dekoratif aynalar su ile doğrudan temas eden noktalara yapıştırılmamalıdır. Aynaların yapıştırılacağı alan yapıştırılmadan önce kuru ve temiz bir şekilde silinmelidir. Aynaları yapıştırmak için kullanılan yapışkan bantları doğru yapıştırmanız aynaları konumlandırabilmeniz için önemlidir. Aynalar yan yana yapıştırılacaksa aralarında yaklaşık 1 mm boşluk bırakmaya dikkat etmelisiniz.

Dekoratif Aynaların Temizleme Yöntemleri

Cam temizlemek için kullandığınız temizlik malzemesi ve temiz bir bez yardımıyla aynalarınızı toz ve kirlerden arındırabilirsiniz. Dekoratif aynalar aşınmaya karşı dirençlidir. Ancak cam malzemede dikkatli kullanılması gereken temizlik ürünlerini dekoratif aynalarınızın temizliğinde kullanmanızı önermeyiz.

Dekoratif Ayna Boyutları ve Şekilleri

Farklı ölçülerde kare ve yuvarlak şekilli dekoratif aynalar bulunmaktadır. Odanızın büyüklüğüne ve tasarımına göre çeşitli boyutlarda ve şekillerde kullanabileceğiniz dekoratif aynalar yaşam alanınıza ferah bir görünüm sağlayacaktır. Yuvarlak ve kare şekilli aynalar 3 farklı ölçüde 20x20cm, 25x25 cm, 30x30 cm beğeninize sunulmaktadır.

Dekoratif Aynaların Dekorasyona Etkisi

Dekoratif aynalar göz zevkimize hitap eden dekoratif ve işlevsel ürünlerdir. Tamamen işlevsel kullanımdan çıkıp dekoratif bir parça haline gelmesi kullanım alanlarını genişletmiştir. Kullanım alanları genişleyen aynalara evin her yerinde rastlayabilmek mümkündür. Aynalarla yapılacak basit dokunuşlar evinizi bambaşka hale getirebilir. Özellikle ferah alanlara sahip olmak istiyorsanız tasarımlarınızda aynalara yer vermelisiniz. 

Ayna tasarımlarını kullanım alanlarına göre farklılaştırabilirsiniz. Farklı çerçevelerde farklı kesimlerde aynalar bizleri klasik tasarımlardan uzaklaştırır. Evinizde tasarım harikası yaşam alanlarınız olduğunu iddia ediyorsanız tasarımlarınızı kesinlikle aynalarla taçlandırmalısınız. 

Tek başına bütün halinde kullanılmak zorunda olmayan aynalar, farklı boyutlarda parçalı ayna olarak da yaşam alanlarınızın mimari tasarımında yer alabilir. Son zamanlarda dekorasyon önerilerinde aynalar çok fazla yer almaktadır. Hatta bir duvarınızı küçük parçalı dekoratif aynalardan yararlanarak dekore edebilir ve aynaları ön plana çıkarmak isterseniz duvar renginizi değiştirebilirsiniz. Daha farklı tarz katmak istiyorum diyorsanız da ayna çerçevelerini renklendirmekten korkmayın. 
Özellikle yatak odalarınızda sabit konumlandırılan boydan aynalar kullanmak odanıza çok ferah bir hava katacak. Aynalarınızı ayak destekli aynalar olarak tercih edebileceğiniz gibi yerle temas etmesini sağlayarak odanızın dekorasyonuna da farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz. 

Bütün bir görünüm gibi gözüken ancak parçalı aynalar kullanarak yapabileceğiniz dekoratif tasarımlar yapmak da mümkün. Decovetro dekoratif aynalarda da bu özellik mevcut. İstediğiniz zaman parçalı kullanabileceğiniz aynaları bütün haline getirerek de kullanabilirsiniz. 

Çok fazla bir dekorasyon bilginiz olmasa da aynalarla sofistike dokunuşlar yaparak tasarımlarınıza fevkalade görünümler kazandırabilirsiniz. Penceresiz odalarınız varsa, karanlık ve dar bir antreye sahipseniz ışıklandırılmış dar alanlara aynalar da ekleyerek ışığın yansıma gücünden yararlanabilirsiniz. Bu sayede yapay ışık kaynakları ve aynalarla oluşturulan ferah ortamlara sahip olabilirsiniz. 

Minimal tasarımlardan hoşlanıyorsanız, minimal ortamlarda kullanacağınız aynaları daha ön plana çıkarabilirsiniz. Özellikle pencere kenarına veya lambader gibi yapay ışık kaynaklarının yanına ayna yerleştirmesi dekorasyonunuzu daha özgün hale getirmenizi sağlar.   

Düz aynaların görüntüsünden hoşlanmıyorum diyenlere de farklı ayna seçenekleri mevcut. Dekoratif ayna şekilleri kare, dikdörtgen, yuvarlak veya şekilsiz gibi çeşitli seçeneklerde bulunmaktadır. 

 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...