İçinizi Açacak Görüntüler: Manzara Resimleri

Tarih: 28.12.2022 12:09
İçinizi Açacak Görüntüler: Manzara Resimleri
Manzara resimleri, insanları psikolojik yönde olumlu etkileyen, doğal alanları sergileyen resimlerdir. Manzara resimleri, ister gerçek hayatta ister çerçeveyle sınırlı bir alanda olsun bakmaya doyamadığımız görsellerdir.  Doğaya açılan manzarası olmayan evler için manzara resimli tablolar, manzara resimli 3D duvar kağıtları dekorasyonunuza renk katan dekoratif ürünlerdir.  

Her manzaranın verdiği ayrı bir ruh hali var. Ancak kanıtlanmış bir bilgiyi de vermeden geçmeyelim. Bilimsel olarak manzaralı bir evde oturan, yeşilliklerle kaplı bir alanda yaşayan, kısacası doğayla iç içe bir yaşam alanına sahip olan kişilerin ruh hali, binalarla çevrili kent merkezinde yaşayan kişilerden çok daha sağlıklı bulunmuştur. Doğamız gereği canlılarla iç içe olmak, huzur veren seslere ve görüntülere göz aşinalığı olması bizlere yaşam enerjisi vermektedir. Manzaralı bir evimiz yok, şehir hayatının tam ortasındayız diyenler olacaktır illa ki. Bazen bunaldığınız anlar olur, tüm seslerden, şehrin gürültüsünden kaçmak istersiniz... Düşünsenize etrafta sadece kuş sesleri ve ağaçların kendine has kokusuyla birlikte bastığınız toprağı hissetmek için ayakkabılarınızı çıkarıyorsunuz... Ya da bir deniz kenarı... Sahilde yürüyorsunuz, su gelgitleriyle içinizdeki tüm sıkıntıları da beraberinde götürüyor. Kim istemez ki böyle anlar yaşamayı... Şartlar gereği bu ortamlarda bulunamıyor olabilirsiniz. Peki ya size harika bir öneri sunsak? 

Decovetro manzara resimli tablolartam bu durumda imdadınıza yetişiyor. Seçtiğiniz manzara resimli tabloyu evinizin en çok vakit geçirdiğiniz alana koymak işe yarayabilir. Fazla vakit geçirdiğiniz alanda size psikolojik iyilik sağlayacak bir ortam yaratın. Cam tabloyu her açıdan görebileceğiniz bir duvara asın. Televizyon, telefon gibi teknolojik aletleri sessize alın. Şehrin gürültüsünü duymamak için kulak tıpası veya kulaklıkla sakinletici müzikler dinlemek iyi bir çözüm olabilir.   Kendinizi Decovetro cam tabloda yansıyan manzara resmine odaklayın ve kendinizi o ortamda hayal edin. Ekstra rahatlık isterseniz “Evinize Enerji Katacak Aromaterapi Yağları”  blog yazımızdan faydalanabilirsiniz. 


 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...