Evinize Enerji Katacak Aroma Terapi Yağları

Tarih: 10.10.2022 15:41
Evinize Enerji Katacak Aroma Terapi Yağları
“Aromaterapi nedir?” sorusuna basit bir şekilde kokular ile terapi yanıtı verilebilir. Terimsel olarak aromaterapi; bitkilerin yaprak, kök, gövde, çiçek gibi çeşitli bölümlerinden elde edilen aromatik uçucu yağların fiziksel ve psikolojik iyilik hali için kullanımıdır. Aromaterapi ile koku duyusunun ne kadar mucizevi etkilere sahip olduğunu görmekteyiz.  Koku duyusuyla beynin en derinlerine ulaşarak, fiziken ve ruhen iyilik hali sağlanabilir. Evinizin dekorasyonunu aromaterapi uçucu yağlarıyla bütünleştirerek dinamik bir enerjiye kavuşturabilirsiniz. 
Kokular, iyilik hali sağlıyor, evet. Peki her koku aynı etkiyi mi gösteriyor? Cevap verelim, tabi ki de hayır. Bu nedenle evinizin farklı bölümlerinde farklı aromatik yağlar kullanmanız gerektiğini biliyor musunuz? Hangi oda için hangi uçucu yağ kullanılmalı incelemeye başlayalım. 

Yatak Odaları 
Düzenli uyku ve dinginlik için yatak odalarınızda vetiver, sedir ve lavanta yağlarını difüzör yardımıyla ortamın havasını değiştirebilirsiniz. 

Çalışma Odaları 
Çalışma isteğinizi artırmak ve yaptığınız işlere daha fazla odaklanmak, enerji düşüşünü engellemek amacıyla nioli, bergamot, peppermint uçucu yağlarını difüzörle birlikte kullanabilirsiniz.

Mutfak
İştahlı bir şekilde yemek yenmesini istediğiniz durumlarda, özellikle iştahsız birisi yemek yerken, frankincence, nane ve bergamot aromaterapi formülü iştahsızlık konusunda yardımcı olacaktır.  
İştah baskılamak için aromaterapiden faydalanılabilir. Stres kaynaklı yeme bozukluğu olan kişilerde greyfurt, rezene uçucu yağı gibi stres baskılayıcı uçucu yağlar fonksiyonel yardımcıdır. 

Oturma Alanları 
Gergin ve kaygılı bir durumla karşı karşıya kalındığında greyfurt, sedir, frankincence ve paçuli uçucu yağlarını difüzörden yararlanarak yağların odaya nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. 

Antre- Hol
Limon otu gibi canlandırıcı etkiye sahip uçucu yağları evinizin girişinde bulundurmanız, evinize gelen misafirlerinizin canlı ve iyi bir enerjiyle karşılanmasını sağlar. 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...