Hafta Sonunuzu Keyiflendirecek Film Önerileri

Tarih: 14.03.2023 16:30
Hafta Sonunuzu Keyiflendirecek Film Önerileri
Hafta sonları dört gözle beklediğimiz zaman dilimleridir. Özellikle aktif iş hayatına sahip kişiler, tüm planlarını pazar günü için yapmaya çalışırlar. Bol kahkahalı, aktivite dolu pazar planlarınız olabileceği gibi, sadece uyuyarak ve tembellik yaparak geçireceğiniz pazar planları da vazgeçilmezdir. Tembelliğinize eşlik edecek, yalnızca boş bir şekilde yatmanın vereceği huzuru keyfe dönüştürecek film önerilerini sizler için araştırdık. Önerdiğimiz filmlere eşlik edecek kahvenizi DecoVitrin’de bulabileceğiniz “Kahve Demleme Yöntemleri” ile demleyerek anın tadını çıkarabilirsiniz. 

1.      Don’t Look Up

Amerikan yapımı bilim kurgu filmidir. Başrollerinde Leonardo DiCaprio ve Jennifer Lawrence yer almaktadır. Kocaman bir göktaşının, kısa süre içerisinde tüm Dünya’yı yok edeceği konusunda insanları uyarmak isteyen iki gökbilimcinin başından geçen olayları konu ediyor. Filmde gökbilimcilerin başına gelenler, karşılaştıkları vurdumduymazlık ve bilim karşıtlığı imalı bir şekilde konu edilmektedir. 

2.      Another Round 

Türkçe karşılığıyla ismi “Körkütük” olan, kara komedi-dram kategorisinde bulunan bu film 24 Eylül 2020'de Danimarka'da gösterime girmiştir. 93. Akademi Ödülleri'nde En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film ödülünü kazandı.

3.      3 Idiots

2009 yapımı Bollywood filmidir. Film, eğlendirirken aynı zamanda Hindistan’daki eğitim sistemini de eleştirmektedir. Hindistan'ın en iyi mühendislik okulundaki üç arkadaşın dostluklarını ve hayatını anlatmaktadır. Hindistan'da tüm zamanların (kendi yılına kadar) en yüksek gişe rekoru ve hasılatını yapan filmdir.

4.      The Hangover

Türkçe çevirisi “Felekten Bir Gece” olan film 2009, ABD yapımı komedi filmidir. Filmin konusu, bekârlığa veda partisi için Las Vegas'a giden ve kaldıkları otelde geçirdikleri gecenin ardından hiçbir şey hatırlamayan dört arkadaşın başından geçen olaylardan oluşmaktadır.

5.      Little Women

Louisa May Alcott'ın aynı isimdeki romanının yedinci uyarlaması olan, Amerikan dönem-dram filmidir. 4 kız kardeşin hayatını konu alan bu film, yazarın 3 kız kardeşiyle birlikte geçirdiği çocukluğuna dayanır.

6.      The Help

Kathryn Stockett'in 2009 tarihli aynı adlı romanından uyarlanan 2011 yapımı dram filmidir. Başrol, Eugenia Phelan'ın kariyer hedefleri arasında diğer arkadaşları gibi evlenip çocuk yapmak yoktur. Onun istediği şey yazar olmaktır. Yerel bir gazetede yazılarını yayınlamaya başlayan Eugenia, çevresindekileri hayal kırıklığına uğratmıştır. Ancak bu minik gazete köşesi bir anda hiç ummadıkları bir projenin başlamasına ön ayak olur.
 
Keyifli hafta sonları dileriz!
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...