Bebekleriniz İçin Ek Gıdaya Hijyenik Geçiş

Tarih: 19.09.2022 12:38
Bebekleriniz İçin Ek Gıdaya Hijyenik Geçiş
Anne olduktan sonra kendiniz için önemsemediğiniz basit noktalar hayatınızın en önemli detayları haline gelebilmektedir. Vücudumuzda faydalı ve zararlı mikroorganizmalar uyum içerisinde bulunmaktadır. Bu mikroorganizmalardaki herhangi bir değişiklik vücudumuzun olumsuz anlamda etkilenmesine neden olabilir. Yetişkin olarak hayatımızda bu durumu pek önemsemesek de bebekleriniz için fazlasıyla hassasiyet göstereceğiniz bir durum olmaya başlayacaktır.
Bebeğiniz doğduğu andan itibaren ilk 6 ay süresince tek ihtiyacı ebeveynlerinin sevgi, huzuru ve bağışıklık deposu olan anne sütüdür. İlk 6 ay süresince zararlı mikroorganizmalara maruz kalsa bile anne sütündeki bağışıklık destekleyici proteinlerle çok kolay bir şekilde bu süreçte atlatabilir. Peki ya ek gıda süresine geçişte bağışıklığını nasıl desteklemeye çalışacağız?

Ek gıdaya geçişte hijyen en önemli parametredir. Bebeğinizin beslenmesine yardımcı olan kişilerin, bebeğinize besin hazırladığınız ortamın, bebeğinizin gıdaya temasında bulunan uzuvlarının temiz ve hijyenik olması çok önemlidir.
Cam kesme tahtalar, ek gıdaya geçiş döneminde bebeğinize hijyenik bir ortam sağlayabilmeniz için en büyük kolaylığınız olacak. Kir tutmayan, çizilmez, leke tutmaz, antibakteriyel Decovetro cam kesme tahtaları bebeğinizin besinlerinin hijyenik olmasını sağlar. Cam malzemeden yapılması temizliğini kolaylaştırmaktadır. Bu nedenle bebeğinizle geçireceğiniz vakit mutfakta geçireceğiniz vakitten daha fazla olacaktır.
Ek gıdaya geçiş sürecinde cam kesme tahtalarıyla yapabileceğiniz rengarenk tarifler yapabilirsiniz. Bebeğinizin bağışıklığına bağışıklık katmak için hem cam kesme tahtaları hem de tarif önerileriyle bu dönemde sizlerin destekçisiyiz.

Lezzetli Yeşil Muhallebi

1 tatlı kaşığı irmik
¼ dilim olgun avokadonun yarısı
1 dilim elma VEYA 1 dilim muz VEYA 1 dilim armut
1 çay bardağı suda 1 tatlı kaşığı irmiği muhallebi kıvamına gelecek şekilde kısık ateşte pişiriniz. Olgun avokadoyu çatalla ezelim. Elma, armut veya muzu cam kesme tahtanızda püre kıvamına getirecek kadar doğrayınız. Muhallebiyi avokadoyu ve seçtiğiniz meyveyi birleştirip bebeğinize afiyetle temizliğine güvenerek gönül rahatlığıyla yedirebilirsiniz.


Renk Cümbüşü Sebze Çorba

1 adet küçük boy kabak
1 adet küçük boy patates
Yarım küçük enginar veya 2 tane minik ağaç brokoli
1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı
2 su bardağı su

Tüm malzemeler iyice yıkanır. Kabağın ve patatesin dış kısmı soyulur küp küp doğranır. Enginar soyulmuş aldıysanız sadece yıkamanız ve ince ince doğramanız yeterli. Kesme işlemini cam kesme tahtalarıyla yapmanız işinizi kolaylaştırır. Malzemeler 2 bardak su ile birlikte ufak bir tencereye koyularak orta ateşte pişirilir. Ocaktan alınan çorba posası kalmayacak şekilde ezilerek süzgeçten geçirilir. Posayı yeniden çorbanın içerisine eklemelisiniz. Bu işlemi kısa bir süre blender kullanarak da yapabilirsiniz. Enginar lifli bir gıda olduğundan parçalayabilmek için blender kullanmak gerekebilir.
Son olarak çorbaya naturel sızma zeytinyağını da eklediğinizde çorbanız hazır haldedir. Oda sıcaklığında bebeğinize yedirebilirsiniz.

Bağışıklık Püresi

1 tane küçük boy kırmızı pancar
Su
Pancarları cam kesme tahtanızla küçük parçalar halinde dilimleyin. Tencereye aldığınız kırmızı pancarlara üzerini geçecek kadar su ekleyin. Kısık ateşte pancarları haşlamaya bırakın.
Yumuşayan pancarları çatalla ezin ve soğuyunca bebeğinize afiyetle yedirebilirsiniz.

Bebeğinizin bağışıklığını destekleyen bu tarifleri hijyenik şekilde sunabilmek için mutlaka cam kesme tahtalarımızdan kullanmanızı tavsiye ederiz. Sizin sağlığınız bizim en büyük kazancımız.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...