Maddelerle Gezi Planlama

Tarih: 13.12.2022 16:58
Maddelerle Gezi Planlama
Hafta sonunu da bağlayan resmi bir tatil olsa da uzun uzun gezi planlaması yapsak diyenler el kaldırsın! Bu kişilere ilk söylemek istediğimiz gezi planlama için uzun süreli resmi tatiller beklemeyin. Hatta hafta sonunu bile beklemenizi tavsiye etmeyiz. Bunun nedenini birazdan bahsedeceğiz. Gezi planlama aşamasında dikkat etmeniz gerekenler bu blogda. Okumaya not alarak devam etmenizi tavsiye ederiz. 

1.    Gezi planlama aşamasında ilk olarak dikkat etmeniz gereken gitmek istediğiniz yerlerin listesini çıkarmak. İster şehir olsun, ister ülke olsun, isterseniz de kamp ve karavan durakları olsun... Her zaman uzun bir zamana sahip olmayabilirsiniz. Bu nedenle yaptığınız listede kısa mesafeli yerlere de yer vermelisiniz. 

2.    Kaçamak yapmak için hafta sonunu beklemeyin Home office çalışanlar, nöbet sonrası birkaç gün boşluğu olan kişiler için bu tavsiyemiz. Tabi ki herkes yapsın isteriz ancak haftanın 5-6 günü sabah işe gidecek kişiler için biraz zor bir tavsiye olacağını biliyoruz. Peki neden böyle bir tavsiyede bulunduk? Herkes hafta sonu tatili tercih ettiği için çok kalabalık bir ortamda tatil yapmak zorunda kalacaksınız. Aynı zamanda uçakla seyahat edecekler için de hafta içi biletleri, hafta sonu biletlerine göre daha ekonomiktir. Hem ekonomik hem de kafa dinlemelik bir tatil için mutlaka yapmanız gereken bir madde ;). 

3.    Yanınıza çok fazla eşya almayın. Valiz taşıma derdi, hangi kıyafet giysem derdi olmadan duygularınızı yalnızca tatilinize yoğunlaştıracağınız mükemmel bir tavsiye. Genelde bunu da mı alsam dediğiniz hiçbir kıyafete gerek kalmadığını biliyoruz ;).  

4.    Gideceğiniz yerlerde kaliteli zaman geçirebilmek için o yere ait önemli mekanları not edin. Mekanlara ulaşım, araçla gitme durumu, mekanlar arasındaki mesafeyi de değerlendirdiğinizde vaktinizi güzel değerlendirebileceğinize eminiz. 

5.    Konaklamanın şehir merkezinde olması, ulaşılabilirlik açısından çok avantajlı olacaktır. Tabi ki, mesafeler önemli değil, şehir merkezinden uzak kalalım diyenleri de anlayışla karşılıyoruz. 

Doya doya anın tadını çıkaracağınız nice güzel gezi planlamalarına...

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...