Instagram'da Popüler Dekorasyon Trendleri: En Beğenilen Stil ve Fikirler

Tarih: 14.07.2023 17:18
Instagramda Popüler Dekorasyon Trendleri: En Beğenilen Stil ve Fikirler
Gelişen teknolojiye paralel olarak artık moda takibini ve trendleri İnstagram aracılığıyla takip etmekteyiz. Son derece popüler bir fotoğraf paylaşım ağı haline gelen İnstgram ile yaşam alanlarımızda yeni ve trend dekorasyon fikirleri oluşmaktadır. Özellikle en güncel öneriler için bireyler en sıkı şekilde Instagram’ı takip etmektedir. Peki nelerdir popüler dekorasyon trendleri, gelin bir göz atalım:
Doğal ve Organik Malzemelerin Kullanımı: Doğal ve organik malzemeler son dönemlerde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle yatak odalarını ve oturma odalarını ahşap kreasyonlarla bütünleştirmek trendi oldukça popülerdir. Bununla birlikte taş, rattan gibi doğal malzemeler, iç mekanlara sıcaklık ve doğallık katmaktadır. Sizler için bir fikir olabilir.

Minimalizm ve Temiz Hatlarla Yeni Tasarımlar: Minimalist dekorasyonlar daha ferah ve nezih bir mekân oluşturmaktadır. Tamda bu sebeple temiz hatlar, basit renk paletleri ve az sayıda dekoratif obje kullanarak ferah bir atmosfer yaratmayı amaçlayarak güzel bir alan yaratır. Sosyal medya da bu tarz tasarımlara sıklıkla yer verilmektedir.

Renkli Duvarlara Yer Vermek: Renksiz duvarlardan sıkıldıysanız bu madde tam size göre. Son zamanlarda canlı ve cesur renklere sahip duvarlar, Instagram'da popüler bir dekorasyon trendi haline gelmiştir. Tamda bu sebeple özellikle tek bir duvarın vurgulandığı renk bloğu teknikleri ve desenli duvar kağıtları kullanılarak yaratıcı ve etkileyici bir görünüm elde edilebilir.

Bitki ve Yeşillikler Kullanmak: Bitkiler ve yeşillikleri keşfet kısmında sürekli görüyorsunuzdur. Özellikle iç mekanlara canlılık ve doğal bir dokunuş katan bu bitkilerin büyük olması ve görünür olması en önemli aşamadır. Saksılarınızda evinizle uyumlu olursa ne ala!

Bohem Tarzda İlerlemek: Bohem tarz, son dönemlerde sıklıkla tercih edilen bir yapılanmadır. Genellikle renkli dokular, etnik desenler ve karmaşık detaylarıyla yer bulan bu tarz, el yapımı aksesuarlar ve etnik desenli kilimlerle süslenmiş renkli dokuları içerir.

Altın ve Metalik Detayları Kullanın: Altın ve metalik detaylar, lüks severler için önemlidir. Instagram'da altın veya metalik kaplamalı mobilyalar, aydınlatma armatürleri, aksesuarlar genellikle şıklık seven bireylerin tercihi olarak belirlenmektedir.
 

2023 Trend Sosyal Medya Trendleri


2023 yılının sonuna doğru ilerlerken bu yıl neler tercih edildi, hangi noktalara değinildi bir bakalım.
Özellikle bir önceki makalemizde de belirttiğimiz üzere kahve köşesi gibi köşeler en çok kullanılan fikirler arasında yer almaktadır. Bununla birlikte Instagram'da geometrik desenli duvar kağıtları, yastıklar, halılar veya duvar süslemeleri gibi dekoratif öğelerle dekore edilmiş odalar sıklıkla karşılaşılan trendler arasında yer almaktadır. Bu öğeler, modernliğin ve sadeliğin göstergesi olarak belirlenmektedir.

2023 dekorasyon trendleri kapsamında kişisel dokunuşlarda büyük önem arz etmektedir. Temel olarak bireylerin kendi kişisel stillerini yansıtan ve özgün detaylar içeren dekorasyonlar, Instagram'da da popüler hale gelmiştir. Bu kapsamda Instagram kullanıcıları, kendi evlerinde yaptıkları el yapımı aksesuarlar, resimler veya vintage buluntular gibi kişisel dokunuşları paylaşarak ilham verici dekorasyon fikirleri sunmaktadır.

Yukarıda yer alan tüm fikir ve öneriler yaşam alanlarını yeni düzenleyen bireyler için veya değişiklik isteyenler için oldukça verimli bir sistem oluşturur. Kendi zevklerinizle harmanladığınız önerilerimiz, sizler için oldukça verimli bir süreç geliştirecektir.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...