Evinizi Güzelleştirecek Renk Renk Çiçek Tavsiyeleri

Tarih: 16.01.2023 09:31
Evinizi Güzelleştirecek Renk Renk Çiçek Tavsiyeleri
Kasımpatı (Krizantem) 

Sonbahar aylarını renklendiren, kimi kültürlerde cenaze çiçeği olarak görülen kasımpatı, kimi kültürlerde de ölümsüz aşk ile özdeşleştirilmektedir.  Hassas bir çiçek çeşidi olan kasımpatı, ister balkonunuzda isterseniz de bahçenizde özenle bakmanız gereken nadide çiçek türlerindendir. Kasımpatı sonbaharda renklene ender çiçek türlerindendir. Kasımpatı olarak isimlendirilmesinin nedeni, renkli çiçeklerin solduğu ya da öldüğü kasım ayında aniden açması olarak nitelendirilir. Kasımpatı evde de yetiştirilebilir. Çok soğuk ve çok sıcak ortamları sevmemektedir. 

Sıklamen

Tavşan Kulağı” olarak da adlandırılan sıklamen, Narin ve renkli çiçekleriyle evinizi süsleyecek çok çeşitli sıklamen türleri mevcuttur. Sıklamen soğuk havayı seven bir bitkidir. Bu nedenle sonbahar kış aylarında çiçek açmaktadır. Evinizde sıklamen varsa, direk güneş almayan gölge bir yere konumlandırın. Sıklamen bol oksijen seven bir bitkidir.  

Nergis Çiçeği 

Nergis çiçeği hem dış mekanlarda hem de evinizde gönül rahatlığıyla bakabileceğiniz soğanlı bitki türlerinden biridir. Nergis çiçeği, sarı ve beyaz renkte taç yapraklara sahiptir. Nergis çiçeğinin ekimi için en uygun zaman Kasım-Ocak ayları arasıdır. Nergis soğanının zehirli olduğundan da bahsetmeden geçmeyelim. Soğanın alerjen madde içermesi nedeniyle ekim yapılırken eldiven kullanılmasını tavsiye ederiz.

Antoryum

Antoryum diğer bir adıyla “Flamingo Çiçeği” olarak da anılmaktadır. Genellikle beyaz ve kırmızı çiçekli renkleriyle karşınıza çıkar. Ancak nadir görülen pembe çiçeği de göz alıcıdır. Antoryum çiçeği, ev ve ofis ortamlarda kolay bakılabilen saksı bitkisidir. Antoryum, nemli toprağı sever bu nedenle toprağını sık sık kontrol etmek gerekmektedir. Antoryum, güneşe karşı hassas bir bitkidir. Dolaylı yoldan güneş ışığı almayı sever. Direk güneş ışığı yaprak ve çiçeklerde sararmaya yol açabilir. 

Evinizin de bir ruhu olduğunu ve bu ruhu çiçeklerle güzelleştirebileceğinizi bilmelisiniz. Çiçekler gibi güzel ve renkli bir gün dileğiyle. 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...