Evde Rahat Bir Köşe: Kendi Kahve Köşenizi Yaratmanın İpuçları

Tarih: 14.07.2023 17:21
Evde Rahat Bir Köşe: Kendi Kahve Köşenizi Yaratmanın İpuçları

Kahve, kimi zaman yorgunluğumuzu alan kimi zaman ise sakinliğimize sakinlik katan muazzam bir besindir. Gelenekselleşmiş kahve saatleri, sıklıkla adından söz ettiren kahve markaları vs. derken kahve kültürümüz her geçen gün daha da ileriye gitmektedir. Peki, yaşam alanımızda nasıl bir kahve köşesi planlamalıyız? Gelin birlikte bakalım.

Evde özellikle rahat bir köşede kahvenizi yudumlamak, keyifli bir anın tadını çıkarmak için harika bir fikir olabilir. Bu sebeple kendi kahve köşenizi oluşturmak, evinizde sıcak ve davetkar bir ortam yaratmanın harika bir yoludur. Decovetro olarak sizler için hazırladığımız kendi kahve köşenizi yaratmanız için bazı ipuçları:

Güzel Konum Seçimi: Konum elbette ki en önemli aşamadır. Kim ister ki rahatsız, kötü hissettiren bir konumda kahve içmeyi? Bu sebeple öncelikle, evinizde uygun bir konum belirleyin. Tavsiye olarak rahatlamak ve kahvenizin tadını çıkarmak için sessiz bir köşe tercih edebilirsiniz. Tercihler genellikle pencere yanı veya doğal ışığın bol olduğu bir alan noktasında şekillenmektedir.

Rahat Oturma Alanı Ayarlayın: Kahvenizi rahat bir nefes alarak içmeniz oldukça önemlidir. Bu sebeple rahatça ve keyifle kahve içmek için rahat bir oturma alanı oluşturun. Normale oranla daha yumuşak ve rahat bir koltuk, minderler veya bir oturma grubu işinizi görebilir.

Kahve Makinesi ve Ekipmanlarını Yerleştirin: Kahve köşesinin olmazsa olmazı kahve ekipmanlarıdır. Bu kapsamda sizde kendi kahve köşenizi oluştururken, iyi bir kahve makinesi ve diğer kahve ekipmanlarına sahip olmalısınız. Bununla birlikte kişisel tercihinize bağlı olarak filtre kahve makinesi, espresso makinesi veya French press gibi bir seçenek seçebilirsiniz.

Doğru Kahve Malzemeleri Satın Alın: Kahve köşesinde olması gereken ürünlerin her biri kaliteli olmalıdır. Bu durumun temel sebebi, yüksek kaliteli kahve çekirdeklerinin kahvenizin tadını iyileştirecek olmasıdır diyebiliriz. Side kendi kişisel zevklerinizde harmanlanan taze kahve çekirdekleri satın alın veya çekirdekleri kendiniz öğütün. Aynı zamanda kahve fincanları, demlikler, sütlükler ve şekerlikler gibi doğru kahve malzemelerini de köşenizde kullanın.

Kişisel Dokunuşlara Yer Verin: Elbette yalnızca yukarıda yer alan maddeler yeterli gelmeyecek. Özellikle estetik algılarla bütünleşmek için kahve köşenize hoş dokunuşlar ekleyin. Bu dokunuşlar sevdiğiniz bitkiler veya çiçeklerle dolu bir vazo, bir kitap veya dergi yığını, bir not defteri ve kalem gibi küçük detaylar olabilir.
 

Rahat Bir Kahve Yudumlamanın Tam Zamanı!

 
İş telaşı, ev temizliği, dersler… Birçok farklı yoğunluğun çıkış noktası rahat bir köşede rahatça kahve yudumlamaktadır diyebiliriz. Tamda bu sebeple her zaman olduğunuz yerden ziyade daha rahat bir alana terfi ederek kahve köşesiyle bütünleşebilirsiniz. Son dönemlerde özellikle sosyal medyada popüler hale gelen bu köşeler, görsel açıdan da muazzam bir şölen yaratmaktadır.

Birkaç detay sunmak gerekirse rahat bir kahve köşesi oluştururken, atmosferi tamamlamak için müzik seçimine dikkat etmeniz önemlidir. Kendi kişisel tercihleriniz için rahatlatıcı ve keyifli bir atmosfer oluşturacak müzik türlerini tercih edebilirsiniz. Böylece bu müzikler rahatlamanıza ve kahvenizi daha da keyifli hale getirmenize yardımcı olacaktır.

İnstagram kahve köşesi postlarına hepiniz denk gelmişsinizdir. Ben neden böyle bir köşe yapmıyorum diyorsanız bu makale tamda size göre. Minik depolama taktiklerini de ele alarak sizde kendi mutfağınızda, salonunuzda veya evinizin herhangi bir yerinde donanımlı bir köşe oluşturabilirsiniz.

Işıklandırma da kahve köşenizin baş tacıdır. Bu sebeple doğru ışıklandırma taktikleri ile bu köşeye ayrı bir güzellik algısı oluşturabilirsiniz. Decovetroolarak bu noktada sizlere tavsiye vermek üzere çalışmalar sağlamaktayız.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...