Ev Dekorasyonunda Kullanacağınız Kendin Yap Hobi Önerisi

Tarih: 17.10.2022 12:27
Ev Dekorasyonunda Kullanacağınız Kendin Yap Hobi Önerisi
Evindeki malzemeleri dönüştürerek değerlendirmek isteyenler, kendime vakit ayırırken bir de hobim olsun diyenlere özel 4 kendin yap hobi önerisi derledik. Kendin yap ürünleri evinizde dekorasyon malzemesi olarak kullanabileceğiniz gibi sevdiklerinize hediye de edebilirsiniz. Kendin yap hobileriniz bu önerilerle işlevsel hale gelecek... 

1.    Kullanılmayan Cam Şişeler 

Kullanılmayan cam şişeleri boyayarak yeniden ev dekorasyonunuza kazandırabilirsiniz. Boya malzemesi olarak çeşitli renk ve tonlarda cam boyası kullanabileceğiniz gibi kara tahta boyası ile de boyayabilirsiniz. Cam boyası ile boyanan şişeler şeffaf bir görünüm kazanacaktır. Kara tahta boyası ile boyanan cam şişelerin üzerine tebeşirle desenler çizerek ya da motto yazarak evinizde canlı ve cansız çiçeklere vazo olarak kullanabilirsiniz. 

2.    Atık Kırık Camlar 

İlla ki sakarlıklarınız oluyordur. Ama dekoratif tablo tasarımı için sakarlık olmadan da bir şeyleri kırabiliriz, ne dersiniz? Kırılmış şeffaf cam parçalarını cam boyaları ile çeşitli tonlarda renklendirin. Daha sonrasında tuval üzerinde camları nasıl yerleştirmek istediğinizi kurşun kalemle resmedin. Son olarak, tutkal veya sıcak silikon sürülen camları tuval üzerindeki çizime göre yerleştirin. Işık yansıyan duvarlara asılan bu tuvalin görüntüsü muazzam olacak. 

3.    Sayılarla Boyama Tablolar

Sayılarla boyama tablolar ile hem vaktinizi değerlendirip hem de ev dekorasyonunuzda kullanacağınız parçalar elde edebilirsiniz. 

4.    Teneke Mumluklar 

Tea light mumluk olarak da anılan teneke mumluklar sıfır atık desteği sağlayan geri dönüşüm fikridir. Teneke kutu atığı hepimizin evinde çıkıyordur. Çöpe atacağınız teneke kutularını renklendirin. Matkapla veya ısıtılmış çiviyle önceden desen çizilmiş teneke kutuları desene göre delin. Bu işlemi boyamadan önce de yapabilirsiniz. İçerisine mum yerleştirip kullanabilirsiniz. İşte bu kadar basit...
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...