Dekoratif Aynaların Dekorasyona Etkisi

Tarih: 02.09.2022 14:00
Dekoratif Aynaların Dekorasyona Etkisi
Dekoratif aynalar göz zevkimize hitap eden dekoratif ve işlevsel ürünlerdir. Tamamen işlevsel kullanımdan çıkıp dekoratif bir parça haline gelmesi kullanım alanlarını genişletmiştir. Kullanım alanları genişleyen aynalara evin her yerinde rastlayabilmek mümkündür. Aynalarla yapılacak basit dokunuşlar evinizi bambaşka hale getirebilir. Özellikle ferah alanlara sahip olmak istiyorsanız tasarımlarınızda aynalara yer vermelisiniz. 

Ayna tasarımlarını kullanım alanlarına göre farklılaştırabilirsiniz. Farklı çerçevelerde farklı kesimlerde aynalar bizleri klasik tasarımlardan uzaklaştırır. Evinizde tasarım harikası yaşam alanlarınız olduğunu iddia ediyorsanız tasarımlarınızı kesinlikle aynalarla taçlandırmalısınız. 

Tek başına bütün halinde kullanılmak zorunda olmayan aynalar, farklı boyutlarda parçalı ayna olarak da yaşam alanlarınızın mimari tasarımında yer alabilir. Son zamanlarda dekorasyon önerilerinde aynalar çok fazla yer almaktadır. Hatta bir duvarınızı küçük parçalı dekoratif aynalardan yararlanarak dekore edebilir ve aynaları ön plana çıkarmak isterseniz duvar renginizi değiştirebilirsiniz. Daha farklı tarz katmak istiyorum diyorsanız da ayna çerçevelerini renklendirmekten korkmayın. 
Özellikle yatak odalarınızda sabit konumlandırılan boydan aynalar kullanmak odanıza çok ferah bir hava katacak. Aynalarınızı ayak destekli aynalar olarak tercih edebileceğiniz gibi yerle temas etmesini sağlayarak odanızın dekorasyonuna da farklı bir görünüm sağlayabilirsiniz. 

Bütün bir görünüm gibi gözüken ancak parçalı aynalar kullanarak yapabileceğiniz dekoratif tasarımlar yapmak da mümkün. Decovetro dekoratif aynalarda da bu özellik mevcut. İstediğiniz zaman parçalı kullanabileceğiniz aynaları bütün haline getirerek de kullanabilirsiniz. 

Çok fazla bir dekorasyon bilginiz olmasa da aynalarla sofistike dokunuşlar yaparak tasarımlarınıza fevkalade görünümler kazandırabilirsiniz. Penceresiz odalarınız varsa, karanlık ve dar bir antreye sahipseniz ışıklandırılmış dar alanlara aynalar da ekleyerek ışığın yansıma gücünden yararlanabilirsiniz. Bu sayede yapay ışık kaynakları ve aynalarla oluşturulan ferah ortamlara sahip olabilirsiniz. 

Minimal tasarımlardan hoşlanıyorsanız, minimal ortamlarda kullanacağınız aynaları daha ön plana çıkarabilirsiniz. Özellikle pencere kenarına veya lambader gibi yapay ışık kaynaklarının yanına ayna yerleştirmesi dekorasyonunuzu daha özgün hale getirmenizi sağlar.   

Düz aynaların görüntüsünden hoşlanmıyorum diyenlere de farklı ayna seçenekleri mevcut. Dekoratif ayna şekilleri kare, dikdörtgen, yuvarlak veya şekilsiz gibi çeşitli seçeneklerde bulunmaktadır. 

 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...