Renkli Evler, Mutlu Ruhlar: Canlı Renklerle Ev Dekorasyonu Fikirleri

Tarih: 16.08.2023 03:35
Renkli Evler, Mutlu Ruhlar: Canlı Renklerle Ev Dekorasyonu Fikirleri
Renklerin bizlere hissettirdikleri veya anımsattıkları değerler paha biçilemez. Örneğin denizi, gökyüzünü özlediğimizde mavi rengine, doğayı özlediğimizde ise yeşil rengine olan ilgimiz daha da çok artar. Bu renklerin yansımasını da yaşam alanlarınızda yansıtmak tam size göre!

Gelelim canlı renklerle ev dekorasyonu fikirlerine… Özellikle bu noktada öncelikle belirtmemiz gerekir ki kendi kişisel zevkleriniz her zaman en güzel fikirdir, biz yalnızca öneride bulunacağız. ?

Yaşam alanlarımız, evimiz içinde en çok zaman geçirdiğimiz ve kendimizi en rahat hissettiğimiz mekanlardan biridir. Tamda bu sebeple bu mekanlarımızı kişisel tarzımıza uygun ve keyifli bir şekilde dekore etmek, yaşam kalitemizi artırmak ve daha eğlenceli zaman geçirmemiz açısından önemlidir.

Temel olarak belirtmek gerekir ki günümüzde, sade ve monokrom renklerin hâkim olduğu minimalist dekorasyon trendi yerini canlı ve renkli ev dekorasyonuna bırakıyor. Örneğin krem, bej duvarlar yerine petrol yeşili duvarların yansımalarını görmekteyiz. Bu tarz görünümler oldukça modern ve güzel durmaktadır diyebiliriz.

Renkli ve canlı evler, canlı ruhlarımızı yansıtır ve enerjik bir atmosfer yaratır. Bunu unutmamak gerek!

Cesur Renk Paletleriyle Döşenen Salonlar

Salonlar evimizin en önemli ve en modern alanları olmalıdır. Genel olarak misafirlerin ağırlandığı ve evin sosyalleşme ve dinlenme alanları olan salonlarda cesur renk paletlerini tercih ederek canlı bir atmosfer yaratabilirsiniz. Bunun yanı sıra kırmızı, turuncu, sarı gibi sıcak renklerle duvarlarınızı boyayarak normale oranla daha farklı bir tasarım elde edebilirsiniz.

Tüm bilgilerin yanı sıra canlı renkli koltuk ve yastıklarla dekorasyona enerji katabilir, kendinize bir güzellik yapabilirsiniz... Bu kapsamda canlı renklerle dekore edilmiş bir salon, misafirlerinizi etkileyeceği gibi sizin de içinde keyifle vakit geçireceğiniz bir alan olacak.

Enerjik Yatak Odalarına Sahip Olun!

Yatak odaları, dinlenmek için muazzam bir alandır. Bu alanlarda daha modern ve canlı renkler tercih etmek konforumuzu arttıracaktır. Temel olarak canlı renklerle dekore edilmiş bir yatak odası, sabahları enerji dolu bir şekilde uyanmanıza yardımcı olabilir. Örnek olarak ise;
Turkuaz
Yeşil
Mavi 

Yukarıda yer alan renkler gibi ferahlatıcı renklerle yatak odanızı boyayarak ya da canlı desenli nevresim takımları ve perdelerle dekore ederek huzur dolu bir uyku ortamı yaratabilirsiniz.

Rengarenk ve Mutlu Mutfaklar

Mutfak, her zaman daha canlı ve enerjik bir yapılanmaya sahip olmalıdır. Bu kapsamda mutfağınızda canlı renkler kullanmak, yemek yaparken veya misafirlerinizi ağırlarken pozitif bir enerji yaratmanıza yardımcı olacaktır. Temel olarak ise turuncu, limon yeşili, fuşya gibi canlı renklerle dolap kapaklarını boyayarak veya renkli mutfak gereçleri ve tabaklarla dekore ederek mutfaklarınıza enerji katmak mümkün.

Cam kesme tahtaları gibi aksesuarlarında farklı renklerini tercih ederek farklılık ve canlılık elde edebilirsiniz! Decovetro kapsamında yer alan diğer blog yazıları da size referans olabilir.
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...