Cam Sunum Tabakları İle Farklı Sunum Teknikleri

Tarih: 19.09.2022 14:15
Cam Sunum Tabakları İle Farklı Sunum Teknikleri
Cam sunum tabaklarını geleneksel lezzetler ve ortaya çıkarılan farklı sunum teknikleri ile kullanabilirsiniz. Her mutfakta değişmeyen bir şey var ki o da sunum ve lezzetin asla önem kaybetmemesi.  Özellikle Türk milleti gibi çok fazla toplumun bir arada yaşamış olduğu çok uluslu ülkelerde mutfak zenginliği ağızları açık bırakacak cinsten. Baş tacı olan misafirlere binbir zahmetle yapılan damaklarda lezzet patlaması yaşatacak yemekler, özenilen sofra düzeni ve sunum için kullanılan malzemeler sofra kültürünün ne denli zengin ve önemli olduğunu yansıtmaktadır.

Günümüzde de misafire, sofraya ve sunuma olan hürmet katlanarak artmıştır. Bu durumdan kaynaklı olarak da mutfak dekorasyon ürünleri çok çeşitlenmiştir. Yapacağı yemekleri görsel olarak tamamlamak isteyen kişiler zengin ürün çeşitliliğinden faydalanmakta. Boy boy tabakların yanı sıra sunum için ayrıca kullanabileceğiniz sunumluklar yapacağınız yemeklerin en güzel tamamlayıcısı. Tadacak olan kişilere daha tadım yapmadan harika izlenim bırakacağınıza emin olabilirsiniz. Görsel güzellik tadacak kişinin iştahını da etkiler. Güzel bir şekilde sunulan lezzetli yiyecekler açlık hissiyatı oluşturan ghrelin hormonunu aktif hale getirebilir.

Misafirlik veya günlük olarak,  kullanıma uygunluğu açısından ayrılan tabak çeşitleri günümüzde farklı boyutlarda, farklı şekillerde, farklı renklerde ve farklı desenlerde karşımıza çıkmaktadır. Bu durum zengin sofra kültürünün daha da renklenmesini sağlamıştır.

Sunum yapacağınız yemeklerin tabakta konumlandırılması, tabak ve yemeğin renk uyumu, tabak boyutu gibi parametreler sunum inceliklerindendir. Yemeğinizin rengine göre uyumlandıracağınız sunum tabakları yemeğinizi daha da ön plana çıkarır. Örneğin, koyu renk yiyecekler (köfte, kızarmış tavuk, patlıcan vb.) açık renk ve sade desenli/ desensiz tabaklarla sunulduğunda yemeğinizi ön plana çıkarmış olursunuz. Tabağı ön plana çıkarmak isteyenler için de açık renk yiyecekler (kremalı, beşamel soslu yiyecekler, sütlü tatlılar, pirinç pilavı vb) koyu renk, belirli bir tarafı desenli olan tabaklarla kombine edilebilir.

Cam sunumlukları ana yemeklerin sunumu dışında farklı amaçlarla kullanmanız da mümkün. Kahve, çay, bitki çayı gibi aperatif ürünleri, yaptığınız tatlı- tuzlu tatlarla zenginleştirerek ara öğünlerinizde lezzet harikaları oluşturmanız mümkün. Buna ek olarak sunumlukları mutfak dışındaki alanlarda mum, minyatür bitki gibi dekoratif ürünlerle birlikte kullanımınızla yaşam alanlarınıza farklılıklar katabilirsiniz.
Decovetro sunumlukları inceleyerek sunumlarınızı estetik hale getirmeniz mümkün.

 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...