Çalışma Odası Tasarımlarında 5 Dekorasyon Tavsiyesi

Tarih: 19.10.2022 17:58
Çalışma Odası Tasarımlarında 5 Dekorasyon Tavsiyesi
Yeni trend çalışma odası tasarımları hakkında ne düşünüyorsunuz? Home office çalışma düzenine pandemi nedeniyle hızlı bir geçiş evde çalışma ortamı sağlayabilmemiz için ortam oluşturmuştur. 
Evde çalışma düzenine geçtik ancak çalışma disiplini sağlayamama durumunu da göz önünde bulundurmak lazım. Misafir salonunuzdaki yemek masasını kendinize tahsis ederek basit bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda ikinci bir seçenek olarak aktif kullanımda olmayan bir odanızı kendi zevkinize göre dizayn ederek evinizde ofis ortamı sağlamanız da mümkün. 
Çalışma odası tasarımı bir masa bir sandalye ile bitiyor mu peki? Kimine göre “Evet”, kimine göre “Hayır”. Çalışma odası tasarımı yapmak veya yenilemek isteyenler için dekorasyon tavsiyelerini sizler için derledik. Bolca üreteceğiniz keyifli çalışma ortamları için maddelere bir göz atın. Bizden söylemesi ;). 

1.    Renkli Duvarlar
Duvarlarınızı renklendirmekten korkmayın. Renklerin de bir ruhu olduğunu bilerek odaklanma ve üretkenliği artırıcı yönde etki eden renkleri ve sizi olumlu olarak etkileyen tonları odanızı renklendirmekte kullanabilirsiniz. 

2.    Ferah Ortam
Odanızın yeterince ışık alması da üretken olmanızda fayda sağlayacaktır. Tabi ki karanlıkta çalışmayı seven istisna kişiler de olabilir.

3.    Alan Genişliği ve Mobilya Seçimi
Dar alanlara çok eşya sığdıranlardan mı, yoksa ferah olsun az eşya olsun diyenlerden misiniz? Kısacası alan genişliğine göre mobilya seçimi zevkinize bağlı. İsterseniz çok eşya ile kendinize dar alan bırakırsınız. İsterseniz de az ve minimal mobilyalar ile geniş ve ferah bir tasarım ortaya koyabilirsiniz.

4.    Mobilya Rengi
Bej, beyaz gibi açık renk mobilyalar tercih etmeniz içinizi açacak ferah tasarımların yıldız parçaları olacaktır. Aynı zamanda koyu renkler kullanarak odanız için düşündüğünüz renk ile bütünlük oluşturabilirsiniz.

5.    Yansıyan Mottolar
Çalışma azminizi korumanızı sağlayan ve size daima ümit veren mottolarınız illa ki vardır. Mottolarınızı duvar panonuzda not kâğıtlarınızla tutturabilirsiniz. Peki ya mottonuzu duvarınıza istediğiniz şekilde yazmaya ne dersiniz ;). 
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...