5 Adımda Banyo Dekorasyonu

Tarih: 11.11.2022 16:05
5 Adımda Banyo Dekorasyonu
Banyo evin genellikle karanlık ve dar alanını yansıtır. Kimi yapılarda banyo geniş ve hatta bir pencereyle aydınlığa kavuşan bir bölümdür.  Banyonuza aydınlık, ferah bir görünüm kazandırmak sizin elinizde. Gereksiz eşyalar, dekorasyon hataları, banyonuzu daha kullanışsız hale getirmenize neden olabilir. 
Evinizin en temiz yerini ferah bir yapıya kavuşturabilmeniz için sizlere 5 adımda yapabileceğiniz dekorasyon fikirleri araştırdık. 

1.    Tarzınızı Belirleyin 

Banyo dekorasyonunuza başlamadan önce banyonuzda oluşturmak istediğiniz mimari tarzı belirlemelisiniz. Akdeniz, modern, klasik, rustik, country, minimal, vintage gibi tarzlar evin her alanına farklı esintileri taşıyabileceğiniz mimari tarzlardır. Karar verdiğiniz tarza göre banyo dekoratif ürünü, duvar boyası, mobilya seçimine geçtiğinizde bir bütünlük yakalamak adına tarzınızı belirlemek ilk adımınız olmalı.

2.    Beyaz ve Temiz

Beyaz, renkler arasında saflık ve temizliği yansıtan ana renktir. Beyaz rengi, banyo duvar boyalarınızda kullanarak aydınlık banyo görünümüne kavuşturabilirsiniz. Beyaz renge uyumlu olarak yer ve duvar seramiklerinde de beyaz rengin hakimiyeti düşünülebilir. Bunun yanı sıra siyah gibi zıt renklerden yararlanmak ya da mavi, yeşil gibi canlı renkleri de beyaz duvar boyalarıyla uyumlandırabilirsiniz.

3.    Ayna Kullanımı 

Aynalar banyonuza geniş bir görünüm kazandıracaktır. Aynaları, özellikle banyo büyüklüğü ve tavan boyuna göre kullanmanız maksimum yarar sağlayacaktır. Düz kesim aynaların yanı sıra oval kesim, dalga kesim aynaların görsel şöleninden yararlanarak banyonuza hareketli mimari dokunuşlar yapabilirsiniz.

4.    Ahşap Kullanımı 

Ahşap mobilyalar ve ahşap dekoratif malzemeleri, yeşil ve beyaz renklerle bütünleştirilerek banyonuza doğal bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ahşap görüntüsünü yakalayabilmek için bambu ürünlerden de yararlanabilirsiniz.

5.    Yeşil Kullanımı 

Yeşil renk ve su sesi sizlere de denize açılan bir ormanda bulunduğunuz hissini veriyor mu? Banyo duvarlarınızı şerit şeklinde yeşil renge boyayabileceğiniz gibi canlı ve cansız bitkilerden de yararlanabilirsiniz. Özellikle nem seven ve karanlığa adapte olabilen canlı bitkilere banyo dekorasyonunuzda yer vermeniz ekstra dinginlik sağlayacaktır. 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...