Kışın Serinliğine Eşlik Edecek Bitki Çayları

Tarih: 19.01.2023 14:52
Kışın Serinliğine Eşlik Edecek Bitki Çayları
Kimyonlu Rezene Çayı 

Kimyonlu rezene çayı denilince akla ilk gelen hazımsızlıktır. Hazımsılık, gaz sorunu, uykusuzluk gibi şikayetlerinize çözüm olan kimyonlu rezene çayı, bebeklere bile güvenle içirilebilecek bitki çaylarından biridir. Hamilelikte ve hamilelik sonrasında sıkça yaşanan gaz şikayetlerine birebir doğal çözüm olan bu bitki çayı doktora danışarak kullanılmalıdır.  Kimyonlu rezene çayı, kış günlerinde de mide üşütmesi, soğuk algınlığı kaynaklı halsizlikte rahatlatıcı olarak kullanılabilir. Evinizde dinlenerek geçireceğiniz vakte kimyonlu rezene çayı da eşlik etmeli! 

Kayısılı Yeşil Çay Ne İşe Yarar? 

Kayısılı yeşil çay, sindirim sisteminizi rahatlatan, sinir sistemine iyi gelen enfes rayihasıyla sizi büyüleyecek kolay ulaşılabilir bitki çaylarındandır. Yeşil çay genel anlamda gün ortasında içilse de sabah uyanmak için de içilebileceği unutulmamalıdır. Kış aylarında sabah uyanamayanlar için kahve olmazsa olmaz. Ancak yeşil çay da içeriğindeki kafein sayesinde sizi uyandırmaya birebir! Hele ki bir de kayısı katkısıyla hem uykunuz açılsın hem de sindiriminiz rahatlasın...

Ihlamur Çiçeği Çayı Faydaları? 

Ihlamur kolaylıkla ulaşabileceğiniz çok yaygın bilinen bitki çaylarından biridir. Ihlamur çiçeğinin kokusu da çayı da rahatlama sebebidir. Kokusunu içinize çektiğinizde kış günü, sıcacık aile ortamını anımsatma gibi özelliği de vardır. Ihlamur çiçeği çayı içildiğinde, buharı solunduğunda soğuk algınlığı, geçmeyen öksürük ve stres gibi olumsuz durumlarda rahatlatıcı etkiye sahiptir. Kış aylarının vazgeçilmezi ıhlamur çiçeğini evinizden eksik etmeyin!

Taze Zencefil Çayı 

Bitki çayı der geçersek ayıp etmiş oluruz... Neden mi öyle dedik? Taze zencefil çayı, her derde deva denilecek kadar çok faydaya sahip. Mide bulantınız mı var, hamilesiniz ama bitki çayı içemiyor musunuz, sindirim sorununuz mu var, boğazınız mı ağrıyor? Bu sorunlara tek bir çay yeter de artar. Evet cevap başlıktan belli “Taze Zencefil Çayı”. Şifa niyetine bir kupa da bizim için tüketin. 

Bitki çayınızla eşlik edeceğiniz diğer yazılarımızda buluşmak dileğiyle...
 
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...