150 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava ! 150 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava ! 150 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava ! 150 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !

Cilt Bakım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Tarih: 12.01.2023 09:59
Cilt Bakım Sıralaması Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakımı yapmanın önemini bilmeyen yok diye düşünüyoruz. Cilt bakımı yapmak kadar kullandığınız ürünler ve ürünlerin sıralaması da çok önemlidir. Cilt bakımından maksimum fayda elde edebilmek için cilt bakım sıralamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Cilt bakım ürünleri, nasılsa cilde faydalı şeklinde düşüncelere kapılarak sıralama göz ardı edilerek kullanılmamalıdır.  

Cilt tiplerine göre kullanılacak cilt bakım ürün içeriği farklıdır. Cilt analizi yaptırarak cilt tipinizi öğrenebilirsiniz.  Bu sayede binlerce cilt bakım ürünü arasında cildinize uygun ürünleri bulmakta zorlanmayacağınıza eminiz. Evet gelin birlikte doğru cilt bakım sıralaması nasıl olmalı bir göz atalım. 

1.Adım: Temizleyici

Temizleyicinin amacı cildimizde bulunan, ürünlerin ciltteki emilimini azaltacak makyaj, kir ve fazla sebum gibi maddelerin atılması adına temizleyiciler büyük bir öneme sahiptir.

2.Adım: Tonik

Tonikler, cilt gözeneklerindeki yabancı maddelerin derinlemesine temizlenmesini sağlar.  Aynı zamanda tonikler, cilt gözeneklerini küçülterek ciltteki yağlanma ve kirlenmeyi de azaltmaktadır. 

3.Adım: Serum

Cilt serumları konsantre halde, belli bir amaca odaklı kullanılan bakım ürünleridir. Farklı amaçlara ve ihtiyaçlara yönelik birçok farklı serum bulabilirsiniz. Önemli olan ise kendi cilt tipinize uygun serumu bulmaktır.

4.Adım: Göz Bakımı

Göz çevresindeki bölgenin sağlığı için göz çevresi kremleri, kırışıklık azaltıcı kremler hayati önem taşımaktadır. Göz çevresinde oluşan “kaz ayağı” olarak adlandırılan kırışıklıkların uzun vadede oluşmasını engellemek için göz çevresi bakımına özen gösterilmelidir.

5.Adım: Nemlendirici Krem 

Cilt bakım sıralamasının son ve olmazsa olmaz adımı cildi nemlendirmedir. Cilt tipiniz her ne olursa olsun mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Nemlendiriciler ciltte bir katman oluşturarak cildin dış etkenlere karşı savunmasını artırmaktadır. Nemlendirici seçimi yaparken de cilt tipinizi göz ardı etmemelisiniz. 
İlgili Ürünler
Yükleniyor...
Size nasıl yardımcı olabiliriz?